Pracuji jako hrobník a kameník (více zde), neboť cítím, že tato práce je mým posláním. Nicméně již od útlého věku jsem psala básně, texty, úvahy. Bylo úžasné vložit do básně své myšlenky, pocity či touhy. Milovala jsem pohrávat si se slovíčky, vdechnout jim život a nechat hovořit srdce. 

Je pro mne důležité dávat druhým, ať se již jedná o radu, útěchu, pochopení, vlídné slovo či úsměv. 

A tak dál ráda píši především v přírodě, kde mi vítr našeptává správná slůvka za tichého doprovodu bublajícího potůčku. Nabízím básně na přání pro Vás či Vaše blízké. 


Taktéž nabízím bezplatné poradenství při úmrtí, poradenství týkající se Zákona o pohřebnictví či poradenství v duchovní oblasti, především co se týče samotné smrti a s tím spojených okolností v duchovní rovině. Smrt by neměla být tabu, ač tomu tak stále je. Týká se každého z nás a je mnohdy potřeba o ní hovořit. 


Nabízím také terapie jak se vypořádat se smrtí blízkého člověka. Nejsem studovaný psycholog ani žádný odborník. Mám jen své zkušenosti z praxe, které Vám mohu nabídnout, a vím, že lidem pomáhají. Taktéž se nebudu pasovat do role zkušeného a ostříleného člověka, který všemu rozumí. Mohu předat jen to, co vím, a pakliže to někomu pomůže, účel je splněn. Sama jsem toho názoru, že bychom všichni měli mít pokoru a uvědomit si, jak malí jsme a jak málo toho ve skutečnosti víme. Třeba i Vy mne něčemu naučíte, avšak stále mi bude chybět minimálně tisíc let zkušeností.


ROZHOVOR pro magazín V Zákulisí


Kateřina Gumanová
Kateřina Gumanová